Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Одеська область

Одеська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Одеса.

Розташована на півдні України. Поверхня області, розташованої переважно у межах Причорноморської низовини, пологохвиляста і плоска лесова рівнина. Вона поступово знижується в південно-західному напрямку від 160 до 20 м і сильно розчленована глибоко врізаними (40-70 м) річковими долинами, балками і ярами. Велика рівнина Північного Причорномор'я дуже часто різко обривається до моря, утворюючи високий (до 40 м), ускладнений численними зсувами берег.

Клімат помірно континентальний з м'якою малосніжною нестійкою зимою (середня температура січня -3оС) і спекотним сухим літом (середня температура липня +22оС). Кількість опадів, більша частина яких припадає на літній період року (часто у вигляді злив), становить 380-500 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Одеської області входило 26 районів, 19 міст, у т.ч. 15 малих міст, 33 селища і 1125 сіл. Населення області налічувало 2388,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1595,0 тис. осіб, сільське - 793,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 10 міст Одеської області: Одеса, Ананьїв, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Вилкове, Ізмаїл, Кілія, Кодима, Рені.

На території Одеської області збереглася значна кількість православних, мусульманських, католицьких, іудейських та інших культових споруд ХІІІ-ХХ ст. Тут можна помилуватися унікальними одиничними оборонними (ХІІІ-XV ст.) і палацовими (ХІХ ст.) комплексами архітектурних споруд. До наших днів збереглися архітектурні пам'ятки громадського призначення (особняки, адміністративні будинки і будівлі навчальних і лікувальних закладів), часто зустрічаються військові й цивільні монументи XVIII-ХІХ ст. В області розташований Дунайський біосферний заповідник і різноманітні природні об'єкти з нижчим охоронним статусом.


Місто Арциз Одеської області

Місто Арциз Одеської області - районний центр, розташований на р. Чага й р. Когильник за 134 км від обласного центру м. Одеси та 579 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (05.12.2001) кількість його мешканців складала 16268 осіб.За ініціативи генерала Інзова новим колоніям в південній Бессарабії давали назви місць, де було здобуто перемогу над Наполеоном. Арциз - на честь успішного форсування французької річки Арсис (за іншою версією - на честь перемоги у 1814 р. над наполеонівськими військами біля французького м. Арсі). Німці-колоністи, які оселилися тут, вимовляли це слово на свій лад, і замість Арсис з"явилося Арциз.

Місто засноване в 1816 р., коли Бессарабія в результаті підписання Бухарестського мирного договору (травень 1812 р.) увійшла до складу Царської Росії. Першими поселенцями були німецькі колоністи. Згодом тут оселилися й польські колоністи з Варшавського герцогства.
У 1859 р. в Арцизі було 157 дворів, кількість населення становила 1521 особу.
На початку ХХ ст. Арциз був відомим ринком збуту коней.
У 1914 р. розпочато будівництво шосейних шляхів, яке сполучило Арциз з Брієнами, Кілією і Дунаєм. У 1916 р. в Арцизі збудовано залізничну станцію й депо. Згодом споруджено залізничні майстерні, ткацьку фабрику, паровий млин тощо.
У роки Першої світової (1914-1918) і Громадянської (1918-1920) воєн у місті неодноразово змінювалася влада. У результаті воєнних дій у січні 1918 р. Арциз захопили румунські війська.
У червні 1940 р. місто увійшло до складу УРСР.
Після утворення Ізюмської області Арциз став адміністративним центром району.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 23 липня 1941 р. до 10 серпня 1944 р.
У 1944 р. було відбудовано місцеве нафтосховище. До серпня 1945 р. введено в експлуатацію головне депо, товарний, механічний та інші цехи. Створено також базу для ремонту паровозів у депо, яке обслуговувало лінії Білогород-Дністровську, Ізмаїльську, Бессарабську. Було відновлено ткацьку фабрику та інші підприємства. У 1947 р. відбудовано цегельний завод, промкомбінат і хлібозавод.
Протягом 1953-1954 рр. на околиці Арциза збудовано маслосирзавод, неподалік - птахом"ясокомбінат. Збудовано також електростанцію.
У 1957 р. Арцизу надано статус селища міського типу, у 1963 р. - статус міста районного підпорядкування.
У 1970-х рр. у місті діяли районний Будинок культури, 3 клуби з кіноустановками, 4 бібліотеки тощо.
Наприкінці ХХ ст. у Арцизі працювали завод залізобетонних виробів, дослідно-експериментальний, ливарно-механічний заводи, завод м"ясокісткового борошна, комбікормовий і маслоробний заводи, м"ясокомбінат та ін. Діяв історико-краєзнавчий музей.
На початку ХХІ ст. у місті працювали завод залізобетонних виробів, машинобудівельний завод, дослідно-експериментальний ливарно-механічний завод, м"ясокомбінат, маслозавод, підприємства з виробництва збірного залізобетону, сталевого та чавунного литва, ремонтно-транспортне та автотранспортне підприємства. Діяли районний Будинок культури, 3 бібліотеки, клуби тощо.
На території міста виявлено кілька поселень черняхівської культури, що належать до ІІІ-IV ст. н. е.

Список використаної літератури:
1. Арциз // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / редкол.: О. М. Маринич [та ін.]. - К. : УРЕ ім. М. П. Бажана, 1989. - Т. 1 : А-Ж. - С. 53.
2. Арциз // Міста України : інформ.-стат. довід. / впорядкув. О. Панасенко. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 9.
3. Байбакова К.В. Арциз / К. В. Байбакова, В. І. Потапенко // Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Г. Шевченка, Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України. - К. : Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України, 2001. - Т. 1 : А. - С. 735-736. - Бібліогр. в кінці ст.
4. Кругляк Ю.М. Ім"я вашого міста : походження назв міст і селищ міськ. типу Укр. РСР / Ю. М. Кругляк. - К. : Наук. думка, 1978. - 151 с. - Бібліогр.: с. 148-151.


Прочитано: 1561 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Роздільна Одеської області
Місто Кодима Одеської області
Місто Рені Одеської області
Місто Татарбунари Одеської області
Місто Ананьїв Одеської області
Місто Балта Одеської області
Місто Березівка Одеської області
Місто Подільськ Одеської області
Місто Болград Одеської області
Місто Теплодар Одеської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7