Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

25 червня 2009 року у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного відбулася презентація нових видань Науково-дослідного інституту пам»яткоохоронних досліджень Міністерства культури і туризму України: «Історико-містобудівні дослідження Чернівців / В.В. Вечерський, Т.В. Скібіцька, О.М. Сердюк» (К., 2008), «Історико-містобудівні дослідження Одеси» (К., 2008) та «Праці Науково-дослідного інституту пам»яткоохоронних досліджень. Вип. 4» (К., 2008).

Праці Науково-дослідного інституту пам»яткоохоронних досліджень. Вип. 4

Історико-містобудівні дослідження Чернівців / В.В. Вечерський, Т.В. Скібіцька, О.М. СердюкІсторико-містобудівні дослідження ОдесиВідкриваючи презентацію, Галина Войцехівська, директор бібліотеки, розповіла про щорічні підсумкові презентації видавничої діяльності НДІ пам"яткоохоронних досліджень, що проводяться в бібліотеці і вже стали традиційними. Всі презентовані видання демонструють проведення глибоких і різнобічних наукових досліджень фахівцями інституту.

Олена Сердюк, директор НДІ пам"яткоохоронних досліджень, розповіла про презентовані монографії, присвячені дослідженню історичних міст України. Вона сказала, що ці видання «спрямовані проти сучасної хаотичної забудови історичних міст». Як зазначено в одному з видань, «історико-містобудівні дослідження в останні десятиріччя активно розвиваються як прояв новітнього системного підходу до збереження культурної спадщини. Це визнання високої дієвості містобудівних методів охорони нерухомої культурної спадщини та традиційного характеру середовища».

У своєму виступі Олена Сердюк відзначила, що монографія про Чернівці присвячена Олена Сердюк, директор НДІ600-літтю першої згадки про місто в історичних документах і є, практично, публікацією результатів науково-дослідної роботи (НДР), виконаної протягом 2006-2007 рр. фахівцями інституту на замовлення Чернівецької міської ради, що передбачало коригування історико-архітектурного опорного плану і проекту зон охорони пам"яток та визначення меж і режимів використання історичних ареалів Чернівців.

Місто Одеса, як і Чернівці, занесено до Списку історичних населених місць України. «Історико-містобудівні дослідження Одеси» - колективна монографія, що є публікацією результатів НДР, виконаної в 2007 р. інститутом на замовлення Одеської міської ради, що передбачало розроблення історико-архітектурного опорного плану і проекту зон охорони пам»яток та визначення меж і режимів використання історичних ареалів Одеси (НДР складається з текстових, графічних та ілюстративних матеріалів у 10 томах). Колектив інституту присвятив монографію про Одесу пам"яті видатного українського історика архітектури, доктора мистецтвознавства, професора, лауреата Державних премій України в галузі архітектури, Заслуженого працівника науки і техніки України, автора багатьох наукових досліджень, монографій, підручників і посібників з історії архітектури, одесита Володимира Тимофієнка.

Четвертий випуск праць НДІ пам"яткоохоронних досліджень, що презентується, присвячений актуальним теоретичним, методичним і практичним питанням виявлення, дослідження, обліку, збереження й соціалізації нерухомої культурної спадщини всіх типів, категорій і видів. У виданні вміщено інформацію про результати наукових досліджень співробітників НДІ пам"яткоохоронних досліджень, що розкривають «основні напрями діяльності інституту, серед яких провідним стає збереження історичних міст України від спотворення новою комерційною забудовою».

На презентації також виступили науковці, архітектори, мистецтвознавці, автори і співавтори публікацій, серед яких заступники директора НДІ пам"яткоохоронних досліджень Віктор Вечерський та Тимур Бобровський, доцент кафедри рисунку та живопису КНУБА Світлана Біленкова, мистецтвознавець Тетяна Скібіцька, архітектор Володимир Ленченко, заступник директора «КОНРЕСТа» Роман Гуцуляк, завідувач музею «Андріївська церква» Жанна Литвинчук, архітектор Йосип Шварцман, завідувач відділу «Київводоканал» Валентин Кобзар, архітектор Євген Водзинський.Всі виступаючі засвідчили наукову цінність презентованих видань, в яких на основі сучасних дослідницьких методів вивчаються, досліджуються та фіксуються об"єкти культурної, архітектурної та археологічної спадщини України, акцентується увага громадськості і пропонується дієвий юридично-правовий інструментарій для збереження традиційного характеру середовища міст.

Вечерський В., Сердюк О., Войцехівська Г.А.Тимур Бобровськийархітектор Володимир Ленченкозавідувач відділу «Київводоканал» Валентин Кобзар

Видання, що презентувалися, вийшли невеликим накладом і були розповсюджені виключно серед фахівців, наукових установ, бібліотек і відповідних державних органів.


Прочитано: 5833 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7