Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Мостиська Львівської області

Місто Мостиська Львівської області - районний центр, розташоване на р. Січні (басейн Вісли) за 70 км від обласного центру м. Львова та 583 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 9044 особи.

У давнину на території сучасного міста розташовувалося поселення Мостич, яке називали так через велику кількість мостів. Пізніше ця назва трансформувалася в Мостища та Мостиська.
Вперше згадується в 1244 р. у Галицько-Волинському літописі.
У 1404 р. містечко отримало магдебурзьке право. Цього ж року тут закладено два храми в готичному стилі.
Через Мостиську пролягали давні торговельні шляхи з Кракова в Київ, з Ярослава в Дрогобич. Тут щотижня відбувалися торги, а двічі на рік - великі ярмарки, що сприяли зростанню міста, розвиткові торгівлі й ремесел.
У 1498 та 1524 рр. містечко зазнало великих спустошень від турків і татар.
У середині ХVІІ ст. Мостиська мала потужне укріплення та замок.
Після поділу Польщі в 1772 р. містечко увійшло до складу Австрійської імперії.
У другій половині ХVІІІ ст. в Мостиськах було розвинуте виробництво високоякісного льняного полотна. Також місто було важливим центром торгівлі великою рогатою худобою та кіньми.
У 1880-х рр. у містечку існували лише дрібні промислові підприємства: цегельня, броварня, два млини, слабо розвивалися ремесла, працювала чотирикласна чоловіча й однокласна жіноча школи з польською мовою викладання.
Після розпаду Австро-Угорщини Мостиська увійшла до складу Польщі й залишилася дрібним повітовим центром.
У 1939 р. Мостиська у складі Західної України переходить до складу УРСР.
Під час Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з червня 1941 р. по липень 1944 р.
На початку ХХІ ст. у місті працювали промислові підприємства: завод «Електрон», молочний і два цегельні заводи.
Через м. Мостиська проходить міжнародна автомагістраль Перемишль - Львів.
Список використаної літератури:
1. Кругляк Ю.М. Ім"я вашого міста : походження назв міст і селищ міськ. типу Укр. РСР / Ю. М. Кругляк ; відп. ред. І. О. Варченко. ­ К. : Наук. думка, 1978. ­ 151 с.
2. Мостиська // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / відп. ред. О. М. Маринич. ­ К., 1990. ­ Т. 2. ­ С. 391.
3. Мостиська // Міста України : інформ.­стат. довід. ­ К., 2007. ­ С. 69.
4. Мостиська // УСЕ: Універсальний словник­енциклопедія / ред. рада: М. В. Попович (голова) та ін. ­ 4­те вид., переробл. і доповн. ­ Львів, 2006. ­ С. 828.
5. Ткаченко В.А. Мостиська / В. А. Ткаченко, Ф. Й. Назаренко // Історія міст і сіл УРСР. В 26 т. / АН УРСР, Голов. ред. УРЕ. ­ К., 1968. ­ Львівська область. ­ С. 474­483 : фот.


Прочитано: 1789 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області
Місто Жидачів Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7