Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Одеська область

Одеська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Одеса.

Розташована на півдні України. Поверхня області, розташованої переважно у межах Причорноморської низовини, пологохвиляста і плоска лесова рівнина. Вона поступово знижується в південно-західному напрямку від 160 до 20 м і сильно розчленована глибоко врізаними (40-70 м) річковими долинами, балками і ярами. Велика рівнина Північного Причорномор'я дуже часто різко обривається до моря, утворюючи високий (до 40 м), ускладнений численними зсувами берег.

Клімат помірно континентальний з м'якою малосніжною нестійкою зимою (середня температура січня -3оС) і спекотним сухим літом (середня температура липня +22оС). Кількість опадів, більша частина яких припадає на літній період року (часто у вигляді злив), становить 380-500 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Одеської області входило 26 районів, 19 міст, у т.ч. 15 малих міст, 33 селища і 1125 сіл. Населення області налічувало 2388,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1595,0 тис. осіб, сільське - 793,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 10 міст Одеської області: Одеса, Ананьїв, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Вилкове, Ізмаїл, Кілія, Кодима, Рені.

На території Одеської області збереглася значна кількість православних, мусульманських, католицьких, іудейських та інших культових споруд ХІІІ-ХХ ст. Тут можна помилуватися унікальними одиничними оборонними (ХІІІ-XV ст.) і палацовими (ХІХ ст.) комплексами архітектурних споруд. До наших днів збереглися архітектурні пам'ятки громадського призначення (особняки, адміністративні будинки і будівлі навчальних і лікувальних закладів), часто зустрічаються військові й цивільні монументи XVIII-ХІХ ст. В області розташований Дунайський біосферний заповідник і різноманітні природні об'єкти з нижчим охоронним статусом.


Місто Березівка Одеської області

Місто Березівка Одеської області - районний центр, розташований на р. Тилігул, що впадає в Тилігульський лиман Чорного моря, за 90 км від обласного центру м. Одеси та 405 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 9347 осіб.На території сучасної Березівки у XVIII ст. була розташована стоянка чумаків, які їздили по сіль на Перекопські озера. Вважається, що місто засноване в 1802 р. Воно було заселеним селянами з України й центральних губерній Російської імперії, які тікали на Південну України, щоб не виконувати кріпацькі повинності. Земельні володіння навколо містечка належали поміщикам фон-Рауху, І. Малаховському та ін.
У 1859 р. в Березівці було 107 дворів, а кількість мешканців становила 774 особи. У 1870-х рр. поширеними ремеслами були: ковальство, слюсарство, бондарство, шевство, кравецтво тощо. У 1875 р. кількість мешканців збільшилась до 2300 осіб.
У роки Першої світової (1914-1918 рр.) і Громадянської (1918-1920 рр.) воєн у місті неодноразово змінювалася влада. У лютому 1920 р. у Березівці встановлено радянську владу.
У березні 1923 р. Березівка стала центром району.
Протягом 1920-1930-х рр. у місті реконструйовано механічно-чавунний і шкіряний заводи, олійню, три млини, три пекарні, сім кузень, дві жерстяні і лудильні майстерні, 19 взуттєвих майстерень тощо. Також тут збудовано електростанцію. У 1930-х рр. на базі ремонтного заводу виник промкомбінат.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 10 серпня 1941 р. до 4 квітня 1944 р. Під час окупації на території Березівки діяла підпільна організація.
У повоєнні роки було відновлено роботу міської електростанції, МТС, райпромкомбінату, залізничної станції, елеватора, промкомбінату, масловазоду. Після 1946 р. організовано харчокомбінат.
У 1970-х рр. у Березівці діяли три палаци культури, два клуби, вісім кіноустановок, шість бібліотек тощо.
Наприкінці ХХ ст. у Березівці працювали заводи сухого знежиреного молока й продтоварів, хлібний, комбікормовий і цегельний заводи, птахофабрика.

Список використаної літератури:
1. Березівка // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / редкол.: О. М. Маринич [та ін.]. - К. : УРЕ ім. М.П. Бажана, 1989. - Т. 1. - С. 86.
2. Березівка // Міста України : інформ.-стат. довід. / упоряд. О. Панасенко. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 13.
3. Березівка // Український радянський енциклопедичний словник. У 3 т. / голов. редкол.: М. П. Бажан (голов. ред.) [та ін.]. - К. : Голов. ред. Укр. радян. енцикл. АН УРСР, 1966. - Т. 1. - С. 170.
4. Ниточко І.І. Березівка / І. І. Ниточко, Н. М. Плосконос // Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Г. Шевченка, Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України. - К. : Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України, 2003. - Т. 2. - С. 498 : іл.


Прочитано: 1498 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Роздільна Одеської області
Місто Кодима Одеської області
Місто Рені Одеської області
Місто Татарбунари Одеської області
Місто Ананьїв Одеської області
Місто Арциз Одеської області
Місто Балта Одеської області
Місто Подільськ Одеської області
Місто Болград Одеської області
Місто Теплодар Одеської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7