Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»

Книга В. Вечерського  21 січня 2010 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини». У заході взяли участь наукові працівники, архітектори, мистецтвознавці, журналісти, студенти, бібліотечні працівники, представники громадських організацій.

 



Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор бібліотеки, яка акцентувала увагу присутніх на традиційності презентацій книг з історії архітектури у галузевій книгозбірні.

Cвій виступ Віктор Вечерський, кандидат архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури, автор значної кількості видань з архітектурної тематики супроводжував демонстрацією слайд-шоу сакральних споруд Сумщини.

  Він представив присутнім ілюстративний ряд пам”яток церковної архітектури, більшість з яких увійшла до книги «Православні святині Сумщини» і є невід»ємною, найціннішою складовою нашої національної культурної спадщини. Книга «Православні святині Сумщини» присвячена православним церквам та монастирям Сумської області ХVІІ – початку ХХ століть. Вона містить загальну історичну розвідку та історико-архітектурні нариси про основні, з точки зору культурної цінності, храми Сумщини. Автор зазначив, що більшість описаних в книзі сакральних споруд мають статус пам”яток архітектури та містобудування. Він підкреслив, що на думку іменитих іноземних фахівців, український народ за свою багатовікову історію створив своєрідну архітектуру, яка за багатством і різноманітністю форм не має рівнозначних у Європі.
Оцінюючи пам”ятки церковної архітектури регіону та стан їх збереженості, автор говорить нам про те, що слід пам”ятати, що невелика частина цієї спадщини пережила період комуністичного вандалізму. Без розуміння цих обставин не можна скласти вірного уявлення про їх формування, розвиток та реставраційні потреби.

  У книзі охарактеризовано визначних осіб, з життям і діяльністю яких пов”язані певні пам”ятки церковної архітектури Сумщини. Автором названі імена меценатів храмобудування та імена архітекторів, які створили ці церковні шедеври, імена дослідників сакральної спадщини. Всі вони, імениті й прості, на думку автора, були великими знавцями своєї справи.
Опублікований у книзі ілюстративний матеріал виконаний здебільшого автором, дещо – репродуковано із старовинних видань та архівних матеріалів.
Віктор Вечерський підкреслив, що православні архітектурні пам”ятки – унікальні об”єкти, які неможливо відтворити і тому потрібно берегти ті пам”ятки, які дійшли до нас з глибини віків.

  Микола ДьомінРецензент цієї важливої роботи Микола Дьомін, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри міського будівництва КНУБА, оцінюючи книгу Віктора Вечерського, сказав, що, без перебільшення, його ім”я можна поставити в один ряд з такими іменами українських дослідників цього напрямку, як Григорій Логвин, Дмитро Яблонський, Юрій Асєєв, Петро Юрченко, Петро Макушенко. Розповів про те, що вони всі починали свої історико-архітектурні дослідження, передусім, зі знайомства з натурою, і зібрали в післявоєнний період (1940-1950-і рр.) величезний масив інформації, який сьогодні ми називаємо культурною спадщиною. З гіркотою відзначив, що усе, створене нашими предками, в тій або іншій мірі схильне до процесу руйнування і знищення, який відбувається у нас на очах. Виступаючий зазначив, що ця книга абсолютно унікальна, і унікальність її пов»язана з тим, що в ній відображена робота архітектора з натурою.

   Виступаючи на заході, Богдан Кожушко, консультант Комітету Верховної Ради України з культури, відзначив постать Віктора Вечерського як науковця, знаного фахівця в області архітектури, розробника законодавчих документів з охорони культурної спадщини.

  На презентації виступив Юрій Белічко, кандидат мистецтвознавства, професор НАОМА, який зазначив, що та велика дослідницька справа, яку зробили українські архітектурні дослідники у середині ХХ ст., знаходить Юрій Белічко, кандидат мистецтвознавствапродовження в роботах Віктора Вечерського. Відзначив, що у кожній родині, у кожному селі, місті є свої святині-пам»ятники культури, які ми любимо і бережемо з покоління в покоління, пишаємося ними. Акцентував увагу на тому, що цей менталітет зруйнувати неможливо, що це культурна база нашого народу. Зауважив, що ми маємо зробити так, щоб не тільки фахівці це розуміли, але й всі громадяни України. З повагою констатував, що книги Віктора Вечерського навчають бачити те, що гідне збереження, бачити ту культурну спадщину країни, яка потребує уваги фахівців нашої галузі.
На презентації також виступили колеги та друзі автора, серед яких Володимир Ленченко, історик архітектури, Тетяна Трегубова, кандидат архітектури, Юлія Івашко, кандидат архітектури, Олена Сердюк, директор НДІ пам»яткоохоронних досліджень. Всі вони дали високу оцінку праці Віктора Вечерського, яка відобразилася у книзі «Православні святині Сумщини».

                                               Про створення історико-архітектурних путівників різних областей України, до яких причетний Віктор Вечерський, директор видавництва Богдана Борис Логіноврозповів директор видавництва «Богдана» Борис Логінов. Виступаючий поділився своїм спостереженням, зробленим під час роботи над путівником по Чернігівській області, про те, що наші предки, освоюючи нові землі, прагнули, в першу чергу, звести храм, у храмі вони об»єднували матеріальне (будівлю храму) і духовне (його освячення, богослужіння в ньому), тому для процвітання України особливе значення має збереження культурної спадщини українського народу, у тому числі й православних сакральних пам”яток.
Проведений у бібліотеці культурно-просвітницький захід ознайомив присутніх ще з однією творчою працею Віктора Вечерського, українського науковця, нашого сучасника, людини енциклопедичних знань, дослідника історико-архітектурної спадщини, який своєю книгою «Православні святині Сумщини» написав нову сторінку до історії архітектури України.

Фотогалерея:

Презентація книги Віктора Вечерського "Православні святині Сумщини"


Прочитано: 7352 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //