Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Радехів Львівської області

Місто Радехів Львівської області - місто обласного значення, районний центр, розташований за 68 км від обласного центру м. Львова та за 450 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (05.12.2001) кількість його мешканців становила 9181 особа.
Назва міста, ймовірно, походить від власного імені Радех, Рад або від слова «радий». За місцевими переказами, назва міста походить від «радо ховатися». За іншою версією, топонім походить від особового старовинного імені Радех.
Перша письмова згадка про місто датується 1493 р. Тоді до радехівського поміщика Лаща втік з Переспи (нині село Сокальського району) кріпак Кметь Андрій. Згадується про Радехів у люстрації 1531 р.
У другій половині XVI ст. Радехів було пограбовано і спалено татарами (це зафіксовано в люстрації 1578 р.).
У 1752 р. Радехів отримав Магдебурзьке право.
У XVIII ст. Радехів стає центром великого приватного володіння графа Міра, який побудував у місті палац і костел.
У другій половині ХІХ ст. містечко перейшло у володіння графа Бадені.
На початку ХХ ст. виникло акціонерне товариство для будівництва локальних залізниць, яким заправляв граф Бадені. У 1909 р. товариство побудувало залізничну гілку зі Львова через Радехів до Стоянова. Згодом її викупило австрійське державне управління залізниць.
У 1914 р. Радехів став центром прикордонного повіту.
У 1920 р. в містечку встановлено радянську владу. Згодом знову встановлено польську владу.
У 1930-х рр. у місті були дві державні семикласні школи з польською мовою викладання і приватна українська чотирикласна школа, українська приватна гімназія.
У 1939 р. в Радехові знову встановлено радянську владу.
У 1940-х рр. у місті збудовано дві нові школи, почали діяти Будинок культури, клуб піонерів, районна бібліотека.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 24 червня 1941 р. до 14 липня 1944 р. Під час окупації на території Радехова діяв партизанський загін.
У 1958 р. у Радехові почав працювати авторемонтний завод.
У 1960-х рр. працювали радехівське відділення «Сільгосптехніки», цегельно-черепичний завод (збудований в 1959 р.), маслозавод (збудований в 1957 р.), промкомбінат, пекарня (почала діяти в 1962 р.), радгосп «Радехівський», комбінат побутового обслуговування. Діяв будинок культури, дві районні бібліотеки.
Наприкінці ХХ ст. у Радехові працювали ремонтно-механічний завод, завод будівельних матеріалів, маслоробний, пивоварний і комбікормовий заводи, завод продовольчих товарів.
На території міста виявлені археологічні знахідки, що свідчать про те, що в період неоліту (VII-III тисячоліття до н.е.) територія Радехова була заселена.
Список використаної літератури:
1. Ковалевська Т.М. Радехів / Т. М. Ковалевська, В. П. Огоновський, С. В. Чабаренко // Історія міст і сіл УРСР. В 26 т. / АН УРСР, Голов. ред. УРЕ. ­ К., 1968. - Львівська область. ­ С. 606­615 : фот.
2. Коваль А.П. Знайомі незнайомці : походження назв поселень України / А. П. Коваль. ­ К. : Либідь, 2001. ­ 302 с : іл.
3. Радехів // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / відп. ред. О. М. Маринич. ­ К., 1993. ­ Т. 3 : П­Я. ­ С. 109.
4. Радехів // Міста України : інформ.­стат. довід. - К., 2007. ­ С. 85.


Прочитано: 2007 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Мостиська Львівської області
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7