Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Одеська область

Одеська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Одеса.

Розташована на півдні України. Поверхня області, розташованої переважно у межах Причорноморської низовини, пологохвиляста і плоска лесова рівнина. Вона поступово знижується в південно-західному напрямку від 160 до 20 м і сильно розчленована глибоко врізаними (40-70 м) річковими долинами, балками і ярами. Велика рівнина Північного Причорномор'я дуже часто різко обривається до моря, утворюючи високий (до 40 м), ускладнений численними зсувами берег.

Клімат помірно континентальний з м'якою малосніжною нестійкою зимою (середня температура січня -3оС) і спекотним сухим літом (середня температура липня +22оС). Кількість опадів, більша частина яких припадає на літній період року (часто у вигляді злив), становить 380-500 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Одеської області входило 26 районів, 19 міст, у т.ч. 15 малих міст, 33 селища і 1125 сіл. Населення області налічувало 2388,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1595,0 тис. осіб, сільське - 793,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 10 міст Одеської області: Одеса, Ананьїв, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Вилкове, Ізмаїл, Кілія, Кодима, Рені.

На території Одеської області збереглася значна кількість православних, мусульманських, католицьких, іудейських та інших культових споруд ХІІІ-ХХ ст. Тут можна помилуватися унікальними одиничними оборонними (ХІІІ-XV ст.) і палацовими (ХІХ ст.) комплексами архітектурних споруд. До наших днів збереглися архітектурні пам'ятки громадського призначення (особняки, адміністративні будинки і будівлі навчальних і лікувальних закладів), часто зустрічаються військові й цивільні монументи XVIII-ХІХ ст. В області розташований Дунайський біосферний заповідник і різноманітні природні об'єкти з нижчим охоронним статусом.


Місто Болград Одеської області

Місто Болград Одеської області - районний центр, розташований на березі о. Ялпуг за 218 км від обласного центру м. Одеси та 662 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 17082 особи.

 На думку дослідників, назва міста походить від болгарського діалектного «бол» - «великий» та «боле» - «краще». Ймовірно, біженці з Болгарії, які заснували місто, так його назвали на честь своєї батьківщини.
Болград був заснований у зв"язку з переселенням болгар у 1809-1812 рр. на завойовану російськими солдатами Ізмаїльщину. У 1818 р. було створено опікунський комітет у справах іноземних поселенців півдня Росії на чолі з генералом І. Інзовим, який у 1821 р. зробив пропозицію збудувати на березі о. Ялпуга нове місто за 3 км від с. Табаків.
У 1827 р. кількість мешканців Болграда становила 2279 осіб.
За Паризьким мирним договором південний Буджак, разом з Болградом, відійшов до складу Молдавії.
У 1878 р. Болград знову відходить до Російської імперії.
Наприкінці ХІХ ст. у містечку працювали два салотопні, чотири свічкові, три миловарні, чотири фарбувальні, п"ять гончарних і два цегельні заводи. На той час у місті мешкало 7610 чоловік.
У роки Першої світової (1914-1918 рр.) і Громадянської (1918-1920 рр.) воєн у містечку неодноразово змінювалася влада. У результаті воєнних дій у січні 1918 р. Болград захопили румунські війська.
28 червня 1940 р. Болград увійшов до складу УРСР. У передвоєнні роки тут відкрито цегельне, вапняне й гончарне виробництва, майстерні з фарбування вовни, сукна, шкіряний завод, слюсарні, столярні майстерні, горілчаний завод.
У роки Другої світової війни містечко було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 26 липня 1941 р. до 24 серпня 1944 р. Під час окупації на території Болграда діяла підпільна організація.
У повоєнні роки відбудовано низку промислових артілей, харчокомбінат, олійню, механічну майстерню, шкіряний і вапняний заводи. На східній околиці міста згодом зведено вино заводоуправління, маслосироробний завод, хлібозавод, завод безалкогольних напоїв, авторемонтний завод, у центрі Болграду - швейна фабрика та інші підприємства.
У 1949 р. у місті почали працювати майстерні капітального ремонту тракторних двигунів.
У 1970-х рр. серед промислових підприємств працювали також районне об"єднання «Сільгосптехніка», «Міжколгоспбуд», комбінат побутового обслуговування. Діяли Будинок культури, широкоекранний кінотеатр, бібліотеки тощо.
Наприкінці ХХ ст. у Болграді працювали ремонтно-механічний і хлібний заводи, швейна фабрика й фабрика народних промислів. Діяв краєзнавчий музей.
На території сучасного міста виявлено залишки стародавніх поселень. У IV-ІІІ тисячоліттях до н.е. тут мешкали хлібороби гумельницької культури. У добу бронзи (ІІ - початок І тисячоліття до н.е.) тут було невелике поселення. На території Болграду також виявлено залишки жител ІІІ-IV ст. та слов"янського городища Х-ХІ ст.
Список використаної літератури:
1. Болград // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / редкол.: О. М. Маринич [та ін.]. - К. : УРЕ ім. М. П. Бажана, 1989. - Т. 1. - С. 113.
2. Болград = Bolhrad : місто, районний центр Одеської області // Герби міст України, (XIV - I пол. XX ст.) = The emblems of Ukrainian towns, (14-th - first half of 20-th century) : наук.-попул. вид. / А. Б. Гречило, Ю. К. Савчук, І. І. Сварник. - К. : Брама, 2001. - С. 88 : герби. - Бібліогр. в кінці ст.
3. Кругляк Ю.М. Ім"я вашого міста : походження назв міст і селищ міськ. типу Укр. РСР / Ю. М. Кругляк. - К. : Наук. думка, 1978. - 151 с. - Бібліогр.: с. 148-151.
4. Травушкин В. Болград / В. Травушкин. - Одесса : Одес. кн. изд-во, 1963. - 103 с. : ил.
5. Узун М.І. Болград / М. І. Узун // Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Г. Шевченка, Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України. - К. : Координац. бюро Енцикл. Сучас. України НАН України, 2004. - Т. 3. - С. 227 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.


Прочитано: 1406 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Роздільна Одеської області
Місто Кодима Одеської області
Місто Рені Одеської області
Місто Татарбунари Одеської області
Місто Ананьїв Одеської області
Місто Арциз Одеської області
Місто Балта Одеської області
Місто Березівка Одеської області
Місто Подільськ Одеської області
Місто Теплодар Одеської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7