Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Сокаль Львівської області

Місто Сокаль Львівської області - місто обласного значення, районний центр, розташований на р. Західний Буг за 80 км від обласного центру м. Львова. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 21451 особа.




За однією з версій, назва міста походить від слова «сокіл» (на території було багато птахів соколів). За іншою - від власного дохристиянського імені.
За радянськими науковими джерелами (з посиланням на Akta grodzkie i ziemskie, t. X), перша згадка про місто датується 1411 р. За сучасними джерелами перша згадка датується 1377 р. як місто Белзького князівства.
У 1424 р. місто Сокаль було переведено із староруського права міського самоврядування на магдебурзьке. Сокаль був укріпленим містом, мав свій замок.
До 1462 р. місто перебувало у складі Белзького удільного князівства. У 1462 р. місто стало повітовим центром Белзького воєводства.
Протягом XV-XVI ст. містечко зазнавало частих нападів татар.
У роки Визвольної війни 1648-1654 рр. містечко брало активну участь у воєнних діях.
Після першого поділу Польщі містечко переходить до Австрії.
У другій половині XVII - на початку XVIII ст.. у містечку почали занепадати ремесла.
На початку ХІХ ст. у Сокалі діяло кілька майстерень
У 1891 р. містечко було віднесено до тридцяти найбільших населених пунктів Галичини.
Під час Громадянської війни 1918-1921 рр. Сокаль знаходився під владою Польщі (до 1939 р.), коли увійшло до складу Радянського союзу.
На території міста виявлено поселення ІІІ тис. до н.е. Також виявлено поселення ранньоскіфського періоду (VII-V ст. до н.е.) та давньоруського часу (Х-ХІІ ст.), поховання бронзової доби.
Наприкінці ХХ ст. у Сокалі працювали промислові підприємства: заводи залізобетонних виробів, два цегельні, панчішно-шкарпеткова фабрика, харчовий комбінат. Завод хімічного волокна був демонтований.















Список використаної літератури:

1. Бетлєй А. Монастир оо. бернардинів в Сокалі: Джерела до історії мистецтва монастиря в XVII і XVIII ст. / А. Бетлєй // Вісник [інституту "Укрзахідпроектреставрація"] : сборник / Ін-т "Укрзахідпроектреставрація". - Львів : Укрзахідпроектреставрація, 1997. - Число 6. - С. 96-106 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
2. Зельцер А.С. Сокаль / А. С. Зельцер, С. Л. Ступницкий // История городов и сел Украинской ССР. В 26 т. / Ин-т истории АН УССР. - К. : Глав. ред. укр. сов. энцикл., 1978. - Львовская обл. - С. 585-596 : фот. - Библиогр. в подстр. прим.
3. Коваль А.П. Знайомі незнайомці: Походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
4. Пилип"юк В.В. Львівщина : фотоальбом / В. В. Пилип"юк. - Львів : Світло й Тінь, 1998. - 223 с. : іл.
5. Сокаль, город // Памятники градостроительства и архитектуры УССР: (ил. справ.-каталог). В 4 т. / Госстрой УССР, Укрпроектреставрация, КиевНИИТИ. - К. : Будівельник, 1985. - Т. 3. - С. 203-204 : фот., план.
6. Сокаль // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / Укр. Енцикл. ім. М.П. Бажана. - К. : УРЕ ім. М.П. Бажана, 1993. - Т. 3. - С. 210.
7. Сокаль // Міста України : інформ.-стат. довід. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 95.


Прочитано: 1614 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Мостиська Львівської області
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //