Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Підгородне Дніпропетровської області

Місто Підгородне Дніпропетровської області - місто Дніпропетровського району, розташоване на р. Кальчені (притока Самари, басейн Дніпра) за 15 км від районного й обласного центру м. Дніпра та за 452 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 17763 особи.
Назва виникла за місцем поблизу губернського центру Катеринослава (нині м. Дніпропетровськ) - «під городом».
На території сучасного міста Підгородного на початку XVII ст. виникли зимівники для козаків і військової старшини Старої Самари. Після ліквідації Запорізької Січі в 1778 р. козацькі зимівники об"єдналися у слободу Підгородну. У 1782 р. у слободі мешкало 896 осіб.
У 1826 р. в Підгородному було 180 дворів з населенням 1044 особи. Тут функціонувало вісім вітряків та кілька водяних млинів. Основними заняттями населення були землеробство та скотарство.
Внаслідок подій Громадянської війни 1917-1920 рр. у Підгородному встановлено радянську владу.
У 1925 р. в селищі мешкало 8261 особа. Підгородне на той час входило до Карло-Марксівського району Катеринославського округу.
У 1934 р. у селищі введено в експлуатацію будівництво електростанції, які підключили до Дніпрогесу.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 25 серпня 1941 р. до 26 вересня 1943 р. Під час окупації на території міста діяли партизанські загони.
У 1960-х рр. у Підгородному діяли Будинок культури, два клуби, бібліотека, народний історичний музей.
Наприкінці ХХ ст. у місті працював тепличний комбінат, Кільченський заказник республіканського значення. діяв музей історії Дніпропетровського р-ну.

Список використаної літератури:
1. Белан И.С. Подгородное / И. С. Белан, А. М. Филиппов // История городов и сел Украинской ССР : [в 26 т.] / Ин-т истории АН УССР. - К., 1977. - Днепропетровская область. - С. 255-265 : ил.
2. Борисенко Г.Д. Підгородне / Г. Д. Борисенко, Н. М. Дрінь, І. Н. Трало // Історія міст і сіл Української РСР : [в 26 т.] / голов. редкол.: П. Т. Тронько [та ін.] ; редкол.: А. Я. Пащенко [та ін.]. - К., 1969. - Дніпропетровська область. - С. 248-258 : іл.
3. Коваль А.П. Знайомі незнайомці : походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
4. Підгородне // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / Укр. енцикл. ім. М. П. Бажана. - К., 1993. - Т. 3. - С. 39.
5. Підгородне // Міста України : інформ.-стат. довід. - К., 2007. - С. 82.


Прочитано: 1034 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7