Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація виставок про творчість Логвина Григорія Никоновича

  25 травня 2010 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книжкової виставки лауреата Державної премії України імені Т. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, доктора мистецтвознавства, почесного доктора НДІТІАМ, почесного академіка Української академії архітектури Логвина Григорія Никоновича, з фонді бібліотеки, присвячена сторіччю від дня його народження. Також була підготовлена фотовиставка за назвою «Логвин Григорій Никонович (22.05.1910 - 07.03.2001): до 100-річчя від дня народження». Фотографії, розміщені на виставці, надані дочкою Григорія Никоновича, Наталею, з її особистого архіву.



 

У заході взяли участь наукові працівники, архітектори, мистецтвознавці, журналісти, бібліотечні працівники, родичі та друзі видатного вченого.

Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор бібліотеки, яка акцентувала увагу на важливості бібліотечних заходів такого напрямку, що дозволяють нам пам"ятати і віддавати данину поваги людині, яка зробила значний внесок у розвиток історії української архітектури та мистецтвознавства. Підтвердженням тому є творча біографія Г. Н. Логвина, з якою можна ознайомитися в багатьох енциклопедичних та довідкових виданнях.

Григорій Никонович Логвин - мистецтвознавець зі світовим ім"ям, добре відомий професіоналам і початківцям. Народився Григорій Никонович 22 травня 1910 р. у селі Косівка Олександрійського району Херсонської (нині Кіровоградської) області у сільській родині. У 1931-1934 рр. - студент Харківського художнього інституту, у 1934-1936 рр. - студент Харківського інституту інженерів комунального господарства за спеціальністю архітектор, після закінчення рекомендований до аспірантури. У 1936-1938 рр. - аспірант, викладач історії архітектури, малюнка і живопису, а також архітектор у проектній майстерні та Харківському інституті інженерів комунального господарства. У 1938-1941 рр. - студент Московського інституту образотворчих мистецтв на відділенні підвищення кваліфікації художників. Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. знаходився в лавах Червоної Армії (1945). З осені 1945 р. - «архітектор-автор» у проектному інституті «Держсільбуд». У 1946 р. - аспірант Академії архітектури УРСР. Після закінчення аспірантури був зарахований на посаду молодшого наукового співробітника Інституту історії та теорії архітектури (1947). Все подальше життя вченого пов"язане з цим науковим закладом.                                                                    

У 1948 р. Г. Н. Логвину за дисертацію на тему «Архітектурний комплекс в Зимно» (ансамбль Святогірського монастиря) Радою Академії архітектури УРСР під головуванням П. Ф. Альошина було присуджено вчений ступінь кандидата архітектури.

Г. Н. Логвин став одним з ініціаторів та організаторів створення Українського товариства охорони пам"яток історії та культури. У 1957 р. виступив в газеті «Літературна Україна» з ініціативою створення Музею просто неба - Київського Музею народної архітектури та побуту.

У 1958 р. ВАК СРСР затвердив Г. Н. Логвина у вченому званні старшого наукового співробітника за спеціальністю теорія та історія архітектури. За дисертацію «Українське мистецтво 1240-1540 рр.», захищену у Ленінградській Академії мистецтв (1968), Г. Н. Логвину було присуджено вчений ступінь доктора мистецтвознавства (1969).

У 1970 р. він призначений на посаду керівника сектора синтезу мистецтв в архітектурі, а у 1974 р., у зв"язку з реорганізацією структури інституту, на посаду старшого наукового співробітника сектора історії архітектури дореволюційного періоду.

У 1992 р. НДІТІАМ виступив ініціатором присудження Г. Н. Логвину Державної премії України ім. Т. Шевченка. У характеристиці з цієї нагоди та клопотанні до Комітету з Державних премій України ім. Т. Г. Шевченка, підписаних директором інституту М. М. Дьоміним, зазначено, що інститут висуває на здобуття премії «монографію доктора мистецтвознавства Г. Н. Логвина «З глибин: Гравюри українських стародруків XVI-XVIII ст.» (1990) та цикл його наукових робіт з питань українського мистецтва і архітектури за період 1960-1991 рр. У тому ж році його обрано почесним членом Української академії архітектури.

Роботи Г. Н. Логвина являють собою цілу епоху в українському та світовому мистецтвознавстві і відзначені різними нагородами. Наукова рада Наукового Товариства ім. Т. Шевченка нагородила Григорія Никоновича медаллю ім. М. Грушевського (1992). Указами Президента України йому присуджено Державну премію України ім. Т. Шевченка (1993) та присвоєне почесне звання Заслуженого діяча мистецтв України (1996). Відома американська Фундація Тетяни та Омеляна Антоновичів відзначила Г. Н. Логвина своєю престижною премією (1996). За багаторічну наукову діяльність в галузі охорони пам"яток архітектури, історії та культури рішенням Вченої ради інституту Г. Н. Логвину присуджене звання Почесного доктора НДІТІАМ (1996).

Все своє життя Григорій Никонович присвятив науці в галузі мистецтвознавства, передаючи знання і досвід студентам, аспірантам, молодим вченим. Про це розповіли присутні на презентації його виставок в бібліотеці колеги, друзі, учні.

Віктор Вечерський, кандидат архітектури, Лауреат Державної премії України в галузі архітектури, зазначив, що вже десять років немає з нами Г. Н. Логвина, але його незрима присутність у справах колег постійно відчувається, не стали винятком заходи, які були присвячені сторічному ювілею від дня народження Г. Н. Логвина, які провів НДІ пам"яткоохоронних досліджень разом з УТОПіК. Він підкреслив, що всі, хто мав можливість знати Г. Н. Логвина та працювати з ним, звертали увагу на його допитливий, живий розум, веселий і водночас суворий, але справедливий характер, що знаходився в постійній динаміці пошуку нових знань та відкриттів, продемонстрував низку слайдів про творчий шлях українського мистецтвознавця.

                                                                                                                                                                      

Трегубова, кандидат архітектури, багато років працювала разом з Григорієм Никоновичем. Згадала про експедиції, в яких він був душею творчого колективу. Вона розповіла, як тоді, в одній з експедицій, почула у дискусії колег вислів Г. Н. Логвина про те, що таке архітектура: «Теорії архітектури немає, є тільки історія», - і була вражена, а згодом зрозуміла ці слова як справедливі.

Людмила Міляєва, доктор мистецтвознавства, співавтор наукових праць, мала нагоду бачити Г. Н. Логвина в процесі пошуку і вивчення ним культурної спадщини України. Підтвердила, що він дав собі слово під час Великої Вітчизняної війни, якщо виживе, то обов"язково пройде пішки по всій Україні, і слово своє стримав. Завдяки цьому Григорій Никонович добре знав предмет, яким займався все своє життя. Зауважила, що він залишив після себе багату спадщину, став українським класиком мистецтвознавства, завоювавши визнання у всьому світі, представляючи Україну, як частину світової культури.

Виступ Валерія Сопілки, архітектора КНМЦ з охорони, реставрації та використання пам"ятників історії і культури, поділився спогадами про свої студентські роки у Художньому інституті, коли відвідував Клуб творчої молоді при Жовтневому палаці культури в м. Києві, де Г. Н. Логвин ініціював одно-дводенні поїздки груп молоді знаменитими архітектурними місцями України. Виступаючий був вражений великою кількістю видань Г. Н. Логвина, розміщених на книжковій виставці, підготовленій бібліотекою. Виступив з пропозицією зібрати і надрукувати багатотомне видання, систематизувавши праці вченого.

Також виступили Інна Дорофієнко, головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація», згадуючи Г. Н. Логвина, звернула увагу на непідробну увагу до роботи реставраторів. Вимовила слова подяки долі за можливість спілкуватися і працювати з такою талановитою людиною, архітектор Віталій Отченашко, науковим керівником дисертації якого був Г. Н. Логвин, архітектор Віктор Завада.






Микола Пархоменко, заслужений працівник культури України, перший заступник голови УТОПіК, розповів про відзначення сторіччя від дня народження Г. Н. Логвина у рамках конференції «Методичні проблеми пам"яткоохоронних досліджень», організованої УТОПіК та НДІ пам"яткоохоронних досліджень.

Наталя Логвин, донька вченого, кандидат архітектури, доцент Національного авіаційного університету, розповідаючи про Григорія Никоновича, згадала про колег, друзів, учнів і опонентів серед вчених його кола. Повідомила про те, що декілька рукописів із спадщини Г. Н. Логвина, одна з яких докторська дисертація, присвячена мистецтву ХІІI-ХVI ст., відредаговані та підготовлені до друку, про те, що ведеться пошук меценатів для їх видання.

Г. Н. Логвин був активним читачем ДНАББ ім. В. Г. Заболотного з початку її створення (тоді Наукової бібліотеки Академії архітектури УРСР), де зараз зберігаються його книги. Ці праці підтверджують незаперечну значущість постаті Г. Н. Логвина у розвитку українського мистецтвознавства та архітектури.

Проведений захід дав можливість скласти пошану прекрасній людині, нашому сучаснику, видатному українському вченому зі світовим ім."ям. Пам"ять про нього живе в його працях і в серцях людей, які знали Г. Н. Логвина.

Фотогалерея:

«Презентація виставок про творчість Г. Н. Логвина »


Прочитано: 6389 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //