Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


м. Судак Автономної Республіки Крим

Життя у великому місті відрізняється постійним рухом та прагненням "встигнути все"... Та інколи, коли вже не витримуєш цей ритм, виникає бажання опинитись в якомусь затишному куточку країни, відпочити і, повністю поєднавшись з природою, насолоджуватись її красою.

У такі моменти мешканці великих мегаполісів можуть позаздрити жителям провінцій. Можливо саме тут життя сприймається якось по-іншому, час здається не таким швидкоплинним, ніщо не відволікає від світлих думок та природної гармонії.

 



Багато затишних куточків є на мальовничій карті нашої країни. Однак, саме в літній період доречно, мабуть, буде розповісти про чудове, багате на історичні події місце Кримського узбережжя - місто Судак.

У приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного відкрито чергову книжкову виставку "Історія малих міст України: м. Судак АР Крим". Видання, які експонуються, допоможуть поринути в тисячолітню історію цього прекрасного приморського містечка, що розташоване на південному сході Криму. Такі джерела, як: "Історія міст і сіл УРСР: Кримська область» (1974), "Альбом всех лучших и достопримечательных видов ЮБК» (1868), "О древностях ЮБК и гор Таврических" (2004), "Лапин Н. Судак» (1928), а також "Буров Г.М. Энциклопедия крымских древностей» (2006) розповідають нам про древнє місто Судак та його, насичену драматизмом, історичну долю.







Заснування міста відносять до 212 р. н.е. Неодноразово Судак змінював своє ім"я. Греки називали його Сугдея, слов"яни - Сурож, генуезька назва міста була - Солдайя, а вже східні географи дали місту нині існуюче ім."я. Та, незважаючи на історичні події завоювання міста, Судак завжди був важливим, широковідомим торговельним центром Криму. Його сміливо можна віднести до культових кримських міст, тому що тут зосереджена велика кількість історичних і культурних об"єктів: пам"яток архітектури, історії та археології, історико-культурних заповідників, тощо.

Але головним символом та візитівкою міста, безумовно, є Генуезька фортеця, побудована у XIV - XV ст. Особливу увагу цьому історичному і архітектурному пам"ятнику приділено у багатьох джерелах виставки. З книги С.О. Висоцького "Генуезька фортеця в Судаку» (1968) дізнаємось, що це унікальний пам"ятник середньовічної архітектури. Потужна фортеця, розташована над рівнем моря, нагадує про минулу велич міста. Історію спорудження та збереження пам"ятки вичерпно висвітлюють і наступні експонати виставки: "Секиринский С.А. Крепость в Судаке» (1983), "Судак: Генуэзская крепость» (1969) та "Археологические исследования в Крыму» (1994). В околицях міста є також й інші його визначні пам"ятки: Покровська церква (1819), Лютеранська Кірха, Мечеть Аджи-Беї та ін. Про них можна дізнатись з книги Є. Крикуна "Архитектурные памятники Крыма «(1977).

Слід також зазначити, що виставка насичена як рідкісними виданнями з древніми видами міста Судак, так і цікавими сучасними довідниками-путівниками по місту та Криму, зокрема: "Ференцева Ю. Прогулка по Крыму» (2003), "Иванов А.В. Судак: путеводитель» (2007), "Судак. Новый свет: фотопутешествие» (2008), "Крым: всё, что стоит увидеть» (2008), а також "Черноморская энциклопедия» (2006) тощо.








Клімат Судака м"який і близький до середньоморського, а флора та фауна нараховує безліч рідкісних видів. За висловом С. Єлпатіївського «Від тиші і спокою, від лагідного моря та зелені виноградних долин, висоти та простору гір - створюється приємний настрій і м"якість Судака, що манить до нього людство...».

Зазирнувши на виставку бібліотеки та перегорнувши сторінки цінних видань, можна зробити короткий екскурс чарівною долиною Східного Криму. А дехто, можливо, й відразу вирішить для себе питання: "Де провести відпустку цього літа?".


Фотогалерея:

«Місто Судак Автономної Республіки Крим»



Прочитано: 2985 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //