Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Тернівка Дніпропетровської області

Місто Тернівка Дніпропетровської області - місто обласного значення, розташоване на р. Тернівці (притока Самари, басейн Дніпра) за 97 км від обласного центру м. Дніпра та 522 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 29226 осіб.

 

 За переказом, у цих місцях колись були великі зарості терну, які завдавали губернським валкам багато неприємностей, бо там ховалися кочові розбійники. За наказом азовського губернатора терни вирубали й спалили, а потім заклали слободу Тернівку.
У 1775 р. за наказом азовського губернатора на території сучасного міста було засновано слободу. У 1778 р. тут було 116 дворів.
Внаслідок подій Громадянської війни у селищі встановлено радянську владу.
У післявоєнні роки поблизу Тернівки знайдені поклади вугілля. У 1964 р. введено в експлуатацію першу шахту. У 1965 р. розпочато будівництво шахти «Гігант».
У 1964 р. Тернівці надано статус селища міського типу.
У 1960-х рр. у місті діяли млин, олійниця, дві механічні майстерні для ремонту сільгосптехніки, майстерня пошиву одягу та взуття, ательє, шахтарський клуб, бібліотека.
У 1976 р. Тернівку віднесено до категорії міст.
Наприкінці ХХ ст. у місті діяли чотири кам"яно-вугільні шахти, центральна збагачувальна фабрика, філія Дніпропетровського комбінату м"якої іграшки, птахофабрика та ін.


Список використаної літератури:
1. Днепропетровская область // Города Украины : (экон.-геогр. справ.) / В. В. Ковтун, А. В. Степаненко. - К. : Выща шк., 1990. - С. 50-61 : карты.
2. Коваль А.П. Знайомі незнайомці : походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
3. Тернівка // Історія міст і сіл Української РСР. [В 26 т.] / голов. редкол.: П. Т. Тронько [та ін.] ; редкол.: А. Я. Пащенко [та ін.]. - К. : Голов. ред. УРЕ АН УРСР, 1969. - Дніпропетровська область. - С. 632 : іл.
4. Тернівка // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / Укр. енцикл. ім. М. П. Бажана. - К. : УРЕ ім. М. П. Бажана, 1993. - Т. 3. - С. 283.
5. Тернівка // Міста України : інформ.-стат. довід. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 100.


Прочитано: 1221 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Жовті Води Дніпропетровської області
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7