Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Трускавець Львівської області

Місто Трускавець Львівської області - місто обласного підпорядкування, розташоване на р. Трускава за 83 км від обласного центру м. Львова та 634 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 23370 осіб.



Назва міста походить від р. Трускава. Назву ж річки виводять від рослини трускавка (так польською мовою називають полуницю). За іншою версією, назва походить від староруського імені Трушко, або Трусько, звідки Трусковичі, а згодом - Трускавець
Вперше місто згадується в записах 1552 р. Офіційною датою заснування вважають 1660 р.
Околиці Трускавця багаті на корисні копалини. Тут в різні часи добували нафту, озокерит, сіль, поліметалеві (свинцево-цинкові руди). В трускавецькому рудному родовищі є галеніт, сфалерит, сірка та мінерали вюртцит, смітсоніт, церусит, пірит, ртуть. Виявлено також гіпс, поклади глауберової солі. Велика кількість різноманітних копалин сприяла утворенню різних за хімічним складом та лікувальними властивостями мінеральних вод. Серед них є джерела з вмістом вуглеводневих сполук, радіоактивні радонові, соляно-гауберові і сірководневі джерела.
Після входження Трускавця до складу Польщі, місто стало власністю королів, які протягом XV і на початку XVI ст. віддавали його в оренду дрібним шляхтичам. Близько 1518 р. Трускавець підпорядковувався Дрогобицькому королівському староству.
У 1784 р., з встановлення австрійським урядом монополії на виробництво солі, Трускавецьку солеварню закрили.
У 1814 р. в містечку почали видобувати нафту.
У 1827 р. збудовано приміщення для ванн і пансіонати для багатих гостей.
У 1835-1841 рр. галицький хімік Торосевич зробив хімічний аналіз сірководневих джерел і джерела «Нафта» (сучасна «Нафтуся»).
У 1901 р. відкрито читальню «Просвіти».
У 1939 р. у місті встановлено радянську владу.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками у період з 4 липня 1941 р. до 6 серпня 1944 р.
У 1958 р. у Трускавці відкрито клініку - філію Українського науково-дослідного інституту курортології для вивчення і поширення методів курортного лікування, у 1961 р. - пансіонат «Курортторг».
У 1962 р. завершено будівництво водолікарні й спального корпусу.
У 1964 р. в місті збудовано санаторій № 4, озокеритно-фізіотерапевтичну лікарню, дві їдальні, центральну котельню.
На території Трускавця виявили ювелірні прикраси з бронзи часів Київської Русі.
На початку ХХІ ст. у м. Трускавці працювали 19 санаторіїв і 20 пансіонатів; ЗАТ «Трускавецькурорт»; діяли реабілітаційний центр хворих на ДЦП «Еліта», курортний науковий реабілітаційний центр «Карпати Чорнобилю»; Будинок учнівської творчості, музей Народний дім, музей «Історія Трускавця», художній музей, Єпархіальний музей; Палац культури імені Т. Шевченка, Палац культури «Мир», 13 клубів, система бібліотек.







Список використаної літератури:
1. Ісаєвич Я.Д. Трускавець / Я. Д. Ісаєвич, П. І. Халус // Історія міст і сіл УРСР. В 26 т. / АН УРСР, Голов. ред. укр. рад. енцикл. - К. : УРЕ, 1968. - Львівська область. - С. 838-848 : фот. - Бібліогр. в підряд. прим.
2. Коваль А.П. Знайомі незнайомці: Походження назв поселень України / А. П. Коваль. - К. : Либідь, 2001. - 302 с : іл.
3. Крицяк В.Ю. Трускавець : ілюстр. нарис про всесоюз. бальнеолог. курорт / В. Ю. Крицяк. - Львів : Каменяр, 1978. - 48 с. : 15 вкл. арк. - Текст: укр., рос.
4. Лесин Н.Г. Трускавец / Н. Г. Лесин. - Львов : Каменяр, 1974. - [63] с. : ил.
5. Львівщина : путівник. - Львів : Вид. Г. В. Сидоренко, 2008. - 160 с. : іл. - (Туристична енциклопедія). - Бібліогр.: с. 160.
6. Марков И.И. Трускавец / И. И. Марков, А. С. Шатырко. - 3-е изд. - Львов : Каменяр, 1970. - 124 с. : ил.
7. Трускавец - жемчужина Украины / сост. Л. Г. Полозун. - 2-е изд., испр. и доп. - Львів : АВЕРС, 2003. - 99 с. : ил.
8. Трускавець : фотоальбом / авт. тексту М. Т. Скочиляс. - К. : Мистецтво, 1977. - [95] с. : іл. - Текст: укр., рос.
9. Трускавець // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / Укр. енцикл. ім. М. П. Бажана. - К. : УРЕ ім. М. П. Бажана, 1993. - Т. 3. - С. 310. - Бібліогр. в кінці ст.
10. Трускавець // Міста України : інформ.-стат. довід. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 102.


Прочитано: 2008 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Мостиська Львівської області
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //