Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Угнів Львівської області

Місто Угнів Львівської області - місто Сокальського району, розташоване на р. Солокії за 48 км від районного центру м. Сокаля, 74 км від обласного центру м. Львова та 522 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 1021 особа.
В архівних джерелах перша згадка про місто відноситься до 1360 р.
У XV ст. власниками села були Зигмунт і Дерслав з Радзанова. У 1462 р. вони отримали для Угнева магдебурзьке право, право на два річні ярмарки й щотижневі торги. У цей час у місті особливого розвитку набуло шевське ремесло.
У 1644 р. король підтвердив міські привілеї на прохання власника Угнева С. Ніщицького.
У XVII-XVIII ст. в Угневі існував Василіанський монастир.
Угнів мав гончарський, кушнірський, ковальський, ткацький цехи, але найбільше славився - аж до XIX ст. - шевським ремеслом. З п"яти основних цехів славився цех, який шив визначні не тільки в окрузі, а й за її межами чоботи­«огнівці».
Зазнав Угнів і набіги татаро­монголів, епідемій і численних пожеж.
Вважається, що Угнів був вільним містом і його не торкнулося кріпосне право.
Після поділу Польщі (1772 р.) місто було у складі Австрії (з 1867 р. - Австро­Угорщина), з 1919 р. - у складі Польщі. Угнів входив до складу Польщі до 1951 р., з невеликими перервами перед Другою світовою війною і після неї.
На початку XX ст. в Угневі були пошта, телеграф, фінансові установи.
У 1951 р., згідно з радянсько­польським договором, Угнів і сусідні території, на яких відкрили багаті поклади кам"яного вугілля, перейшли до СРСР - в обмін на українські території на верхньому Сяні, які перейшли до Польщі. Після цього польське населення з міста виїхало, і до нього вселилися українці.
У 1970­х рр. в Угневі займались відгодівлею великої рогатої худоби, працював меблевий цех, млин. Діяли бібліотека, Будинок культури.
Наприкінці ХХ ст. у місті працював завод з переробки кормів.
Сьогодні Угнів відомий як найменше місто в Україні.
Список використаної літератури:
1. Угнів // Географічна енциклопедія України. В 3 т. / Укр. енцикл. ім. М. П. Бажана. - К. : УРЕ ім. М. П. Бажана, 1993. - Т. 3. - С. 318.
2. Угнів = Uhniv : місто Сокальського району Львівської області // Герби міст України: (XIV - I пол. XX ст.) / А. Б. Гречило, Ю. К. Савчук, І. І. Сварник. - К. : Брама, 2001. - С. 345 : герби. - Бібліогр. в кінці ст.
3. Угнів // Міста України : інформ.-стат. довід. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 103.
4. Угнів // П"ять шляхів зі Львова : путівник / авт. фотогр. М. Іващенко ; літ. ред. І. Магдиш. - К. : Грані-Т, 2008. - С. 97-98 : фот.
5. Угнев, город // Памятники градостроительства и архитектуры УССР: (ил. справ.-каталог). В 4 т. / Госстрой УССР, Укрпроектреставрация, КиевНИИТИ. - К. : Будівельник, 1985. - Т. 3. - С. 206 : фот.


Прочитано: 1512 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Мостиська Львівської області
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7