Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Пам’яті видатного архітектора Єжова Валентина Івановича

На виставці «Пам"яті видатного архітектора Єжова Валентина Івановича ( 7.07.1927 - 25.08.2010) представлено 39 друкованих джерел, пов"язаних з його іменем.

 

 

 

 


Народний архітектор України, почесний дійсний член Національної академії мистецтв України, іноземний член Російської академії архітектури та будівельних наук, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, доктор архітектури, професор і незмінний завідувач кафедри основ архітектури та архітектури планування Київського університету будівництва та архітектури, професор Єжов Валентин Іванович мав і талант художника, завжди любив мандрувати з мольбертом. Студенти поважали і любили свого викладача. Він виховав плеяду талановитих науковців (26 кандидатів і двох докторів) і залишив понад 150 наукових робіт, 260 проектних робіт було виконано за керівництва Єжова. Народився Валентин Іванович в мальовничій місцевості Іванівської області, в Росії (неподалік міста Суздаль), природа якої сформувала його художні смаки. В 1953 році він вступив до аспірантури Української академії архітектури і присвятив свою творчість Україні. Валентин Іванович перебував на різних важливих посадах у нашій країні, зокрема головного архітектора Києва (1981-1987рр.).За його керівництва будували Троєщину, Оболонь, Теремки, проводили реконструкцію Хрещатика. Відомі його проекти: Будинок торгівлі на Львівській площі, станції метро «Вокзальна» та «Либідська». З 1991 року Валентин Іванович керував персональною творчою архітектурною майстернею «В.Ежов», де разом з дружиною та двома синами розробляв різні проекти, зокрема будівлю Верховного Суда України, комплексу бази відпочинку в Симеїзі, реконструкції Музея історії Києва, туристичні комплекси на Сейшельських островах й на о. Мадагаскар та ін. Останню свою книгу він присвятив архітектурі південного регіону України, матеріал для якої був зібраний під час поїздок Кримським півостровом, в улюблене місто - Севастополь, Одесу, Миколаїв та інші міста.

 
    На виставці представлені його монографії: «Архитектура общественных зданий и комплексов» (К., 2006), «Полвека глазами архитектора» (К., 2001), «Эскизная графика архитектора:Архитектурная композиция. Эскизное проектирование. Природная и городская среда» (К., 2003).Надано деякі автореферати дисертацій кандидатів архітектури, де Валентин Іванович був  науковим керівником. Періодичні видання, такі як «Архітектура і будівництво», Вісник Академії будівництва і архітектури УРСР», «Строительство и архітектура» 50-60-х років відображують тогочасні події та «Будмайстер» 2009. - № 23-24 і «The Architect» 2009. - № 11-12, на сторінках яких видатний архітектор ділиться своїми думками про архітектурне сьогодення в столиці України.


 


Виставка доповнена світлинами різних років, на яких Валентин Іванович бере участь в заходах, що проводились в стінах Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім.. В.Г. Заболотного.

Фотогалерея:

«Валентин Іванович Єжов»


Прочитано: 3190 раз
Дополнительно на данную тему:
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Графічні роботи Володимира Гнатовича Заболотного
Книжкова виставка «Українська писанка як вид декоративно-вжиткового мистецтва»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7