Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Львівська область

Львівська область утворена 4 грудня 1939 р. Адміністративний центр - м. Львів.

Розташована у західній частині України. Рельєф області сформований з трьох географічних окраїн: Розточчя, Побужжя та Львівської височини. Розточчя - високий вал, що з'єднує Поділля з Люблінською височиною. В околицях Львова Розточчя має вигляд узгір'їв, порослих лісом, сильно порізаних глибокими долинами і ярами, які підіймаються до 400 м і тягнуться в напрямі з південного заходу на південний схід. Побужжя тягнеться на схід від Розточчя і має в околиці Львова назву Грядового Побужжя. Характеризується різнобіжними грядами, що пальцеподібно виступають з Розточчя на схід. Львівська височина утворює вище розташовану плоску рівнину, що простягається між південною частиною Побужжя, Опіллям, Львівсько-Люблінською депресією і південним кінцем Розточчя. На території області знаходиться Верхньодністровська улоговина.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з відлигами (середня температура січня -5оС) і теплим літом (середня температура липня - +18оС). Річна кількість опадів коливається від 600 мм на рівнині до 1000 мм в горах.

Станом на 01.01.2012 р. до Львівської області входило 20 районів, 44 міста, 34 селища і 1850 сіл. Населення області налічувало 2540,9 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1544,8 тис. осіб, сільське - 996,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 36 міст Львівської області: Львів, Белз, Бібрка, Борислав, Броди, Буськ, Великі Мости, Винники, Глиняни, Городок, Добромиль, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Комарне, Миколаїв, Моршин, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Рава-Руська, Рудки, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Судова Вишня, Турка, Угнів, Хирів, Ходорів, Червоноград, Яворів.

У Львівській області на державному обліку перебуває 822 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 7 пам'яток історії, 14 пам'яток археології, 7 історико-культурних заповідників.


Місто Дрогобич Львівської області

Місто Дрогобич Львівської області - місто обласного підпорядкування, розташоване на р. Тисмениці за 78 км від обласного центру м. Львова та 582 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 77049 осіб.





Існує кілька версій щодо походження назви міста. За однією, в середині ХІ ст. на місці Дрогобича було село Бич, яке зруйнували татари. Згодом на тому місті виникло нове село - Другобич. За іншою - походження назви пішло від найменування села Губичі, а потім відповідно Другі Губичі. Також деякі дослідники виводять назву від слова «драгва» й пов"язують її з видобуванням солі в цій місцевості.
Місто виникло в ХVІ ст. на території багатій соляними джерелами. Перша згадка про місто датується 1372 р. Археологічні пам"ятки свідчать, що укріплене поселення на цій місцевості існувало вже на поч. ХІ ст. н.е.
З ХV ст. Дрогобич - ярмарковий, солеварний центр. До Дрогобича приїжджали за сіллю чумаки з Наддніпрянщини, купці із Закарпаття, Волині, Білорусії. Розвивались бондарський та ковальський цехи, які обслуговували солеварний промисел.
В середині ХV ст. місто отримало магдебурзьке право.
У 1772 р. Дрогобич входить до складу Австрії.
У середині XIX ст. на околицях Дрогобича почалися промислові розробки озокериту, трохи пізніше - нафти і газу.
У 1866 р. в місті будується перший в Європі нафтопереробний завод.
Під час Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з липня 1941 р. по серпень 1944 р.
На початку ХХІ ст. в місті працювали промислові підприємства: ВАТ НПК "Галичина", Дрогобицький долотний завод, АТ "Галол", ВАТ "Дрогобицький завод автомобільних кранів", ВАТ "Дрогобицький м"ясокомбінат", ВАТ "Швейне підприємство "Зоря". У місті знаходиться Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, філія політехнічного університету "Львівська політехніка", краєзнавчий музей «Дрогобиччина».
















Список використаної літератури:
1. Дрогобич / М. В. Брик [та ін.] // Історія міст і сіл Української РСР. В 26 т. / [Ін-т історії АН УРСР]. - К. : Голов. ред. УРЕ АН УРСР, 1968. - Львівська область. - С. 262-284 : фото. - Бібліогр. в підряд. прим.
2. Дрогобич // Міста України : інформ.-стат. довід. - К. : АВК-Росток, 2007. - С. 34-35.
3. Дрогобыч // Вся Украина : путеводитель / А. С. Ивченко. - К. : Картографія, 2005. - С. 180-182 : фот.
4. Кругляк Ю.М. Ім"я вашого міста : походження назв міст і селищ міського типу Української РСР / Ю. М. Кругляк; відп. ред. І. О. Варченко. - К. : Наук. думка, 1978. - 151 с. - Бібліогр.: с. 148-151.
5. Лагунова Т.І. Чарівна Україна = Urzekajaca Ukraina / Т. І. Лагунова. - Х. : ФОП Жабська Т.С., 2008. - 191 с. : іл. - Текст: укр. та пол. - Алф. покажч.: с. 190-191.
6. Лильо І. Прогулянка Львовом : путівник / І. Лильо, З. Лильо-Откович. - К. : Балтія Друк, 2005. - 224 с. : іл.


Прочитано: 2373 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Мостиська Львівської області
Місто Жовква Львівської області
Місто Белз Львівської області
Місто Судова Вишня Львівської області
Місто Броди Львівської області
Місто Борислав Львівської області
Місто Бібрка Львівської області
Місто Буськ Львівської області
Місто Глиняни Львівської області
Місто Добромиль Львівської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //