Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Плитка-Горицвіт Параска Степанівна
Параска Плитка-Горицвіт (01.03.1927, с. Бистрець Івано-Франківської обл. – 16.04.1998, с. Криворівня Івано-Франківської обл.) – українська художниця, письменниця, етнографка й фотографка.
Дата публикации: 12/03/2024
Прочитано: 229 раз
Троїцький народний будинок
Троїцький народний будинок – зразок нового типу культурно-просвітницького закладу початку ХХ ст., у раціоналістичних архітектурних формах якого максимально застосовані конструктивні й декоративні можливості цегляного мурування.
Дата публикации: 13/02/2024
Прочитано: 79 раз
Зразки української вибійки
Вибійка – спосіб створення орнаментів на тканинах і пласких поверхнях. Ґрунтовне вивчення української вибійки розпочалося в 1944 році Кабінетом народної творчості Українського філіалу Академії архітектури СРСР.
Дата публикации: 31/01/2024
Прочитано: 779 раз
Історичний центр Івано-Франківська
Самобутність міста визначають не лише унікальні споруди, а також типологічні й стилістичні характеристики міської забудови, прийоми та композиційні засоби поєднання будинків, співвідношення між типами міського простору, закономірності розташування фасадів, силуети будівель, характер деталей тощо [3, с. 3].   
Дата публикации: 23/01/2024
Прочитано: 253 раз
Іллінська (Богданова) церква в Суботові
У с. Суботові Черкаської обл. над широкою долиною р. Тясьмину гордо височіє Іллінська церква, відома як усипальниця гетьмана Богдана Хмельницького. Порівняно невелика церква справляє враження монументальної оборонної споруди, у рисах якої відчувається сила, міць, сурова велич і могутність віків. Церкву було збудовано на замовлення Богдана Хмельницького й названо на честь святого пророка Іллі. Вона вважається місцем останнього спочинку гетьмана, через що її ще називають Богдановою церквою. Про місце поховання гетьмана свідчать відомості з унікального документа, репродукційної копії архівного документа «Метрика для получения верных сведений о древне-православных храмов Божих, зданий и художественных предметов с. Субботово Чигиринского уезда Киевской губернии» 1888 р., що зберігається у фонді ДНАББ ім. В. Г. Заболотного [2, с. 19–43]. Копію зроблено в 1992 р. науковим співробітником відділу історико-архітектурних досліджень О. Тищенком для методичного фонду Науково-дослідного інституту теорії та історії архітектури і містобудування.
Дата публикации: 26/12/2023
Прочитано: 212 раз
Блобітектура
Блоб-архітектура, блобітектура або блобізм – одне з молодих напрямів біонічної (органічної) архітектури.Як правило, будівлі в стилі блоб (від англійської blob – «крапля» або «чорнильна пляма»), мають плавні органічні форми й нагадують «щось м"яке та заокруглене, подібне до згустку інопланетної живої субстанції, готової поглинути все навколо» 
Дата публикации: 15/12/2023
Прочитано: 164 раз
Майстер Лука Снігур
Імена майстрів дерев"яної архітектури дійшли до нас зі спогадів місцевого населення, або збереглися в записах на одвірках, або в церковних документах чи договорах на будівництво.   «Ми майже нічого не знаємо про народних майстрів теслярської справи, творців народної архітектури, які кілька сот років тому, починаючи з найдавніших часів і до початку ХХ століття своїми руками і за власним задумом забудовували наші міста і села» [10, с. 66].
Дата публикации: 24/11/2023
Прочитано: 187 раз
Будівля Музею пропаганди – синтез архітектури й монументального мистецтва
Одним із центральних елементів громадсько-культурного центру м. Шепетівки є пам"ятка архітектури місцевого значення – будівля Музею пропаганди. Експозиція музею висвітлює історію України радянської доби, розвінчує історичні міфи, створені радянською пропагандою з метою маніпулювання свідомістю людей. Протягом 1979–2020 рр. у будівлі розміщувався Меморіальний музей М. Островського. Тому архітектурний ансамбль складався з будівлі музею й пам"ятника М. Островському (1967, скульптор В. Зноба, архітектор І. Ланько). Музей є синтезом архітектури, дизайну й монументального мистецтва. Будівництво музею, створення експозиції заслуговують на особливу увагу [7, с. 146].
Дата публикации: 24/11/2023
Прочитано: 313 раз
Степова Україна. Орнамент
Фахівцями бібліотеки підготовлено віртуальну виставку одного видання «Степова Україна. Орнамент», що знайомить з історією створення унікального альбому.
Дата публикации: 16/11/2023
Прочитано: 406 раз
Альбом українських узорів
Фахівцями бібліотеки підготовлено віртуальну виставку однієї книжки «Альбом українських узорів», що знайомить з історією створення видання. Узори для альбому були зібрані на Полтавщині в Зіньківському повіті Я. і Г. Клунними. Альбом видано в Києві 1915 року в друкарні А. І. Гросмана, що розміщувалася на вул. Володимирській, 48. На останній сторінці видання зазначено, що «придбати видання можна було у всіх ‟Українських крамницяхˮ за 80 копійок».
Дата публикации: 03/11/2023
Прочитано: 758 раз
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 21

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //