Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Перлини України очима іноземців: до Дня пам`яток історії та культури
О, який це благословенний народ! I яка благословенна це країна!.. Яка ревнiсть, властива святiй душi й чистiй вiрi, воiстину православнiй! Блаженнi очi нашi за те, що вони бачили, блаженнi вуха нашi за те, що вони чули, блаженнi серця нашi за пережиту нами радiсть i захват у країнi козакiв!П. Халебський
Дата публикации: 18/04/2018
Прочитано: 824 раз
Петриківський розпис – автентична культура та стародавні традиції: до 120-річчя від дня народження О. Ф. Стативи
Петриківський розпис -Кольоровий космос.Красно виграває світ на полотні.Як розквітне квіткаУ казковим липніКвітку намалюю мов би у ві сні.Роки відлітають -Квітка мов живаяРазом із калиною спить на полотні.Колись час настане,Може нас не станеАле зостанеться спогад про ті дні.Новеє людинствоЯк і я в дитинствіСтане перед квіткою, що на полотні.Посміхнеться розпис -Петриківський космосДе зростала квітка у липневі дні.А. Пікуш ...ось хата..., що і взимку квітує мальовками, ружами та півнями-жар-птицями на комині, вона й зараз перед нами... Речі звичайні, повсякденного вжитку, а як вони виказували Надьчину натуру, прагнення власною творчістю оздобити своє просте трудове життя: скриня красується мальована, вся в яблуках з листям, і навіть віко скрині, тобто накриття, коли його Надька підніме, шукаючи нам гостинці, яскраво знизу спалахне снопом пишних синіх та червоних квітів та ще гроном винограду, котрий, на жаль, наших зим не витримує; ці квіти-мальовки з Надьчиної скрині так і перегукуються з півнями на комині, і з вишитим квітчастим рушником над Шевченком у шапці, і з розмальованими глечиками, що, взявшись у боки, мов парубки, вишикувались на миснику.О. Гончар
Дата публикации: 07/03/2018
Прочитано: 2544 раз
Духовні святині України: від Півночі до Півдня, від Сходу до Заходу
Будуймо храм, духовний храм,Щоб жили діти і онуки,Будуймо храм, щоб разом намДійти до злагоди і злуки.Будуймо храм, високий храм,Під мирним небом України.Будуймо храм, щоб жити намВ одній, згуртованій родині.П. Дворський   Храм для українця - це мовби послання з далеких віків...Храм стояв над світом, над людським дріб"язком,над щоденною марнотою, був як судьба, як знак вічності...Попри всі віки варварських нашесть, гноблень, принижень і упосліджень, храми поєднували всіх нас і були мовби таємничим мостом між нами і світом людей, між найубогішою українською хатою і світовою цивілізацією.П. Загребельний
Дата публикации: 05/02/2018
Прочитано: 2598 раз
Мистецька діяльність В. Г. Кричевського (до 145-річчя від дня народження)
(12.01.1873 (31.12.1872) - 15. 11.1952)Архітектор, дизайнер, графік, живописець, художник театру та кіно, дослідник, педагог... Усі ці таланти поєдналися в одній особистості, були органічним виявом непересічного творчого духу Василя Григоровича Кричевського - ідеолога українського Відродження 1920-х років.
Дата публикации: 03/01/2018
Прочитано: 1704 раз
Андріївська церква - унікальна пам`ятка в архітектурному ансамблі Києва
Цікаві факти про Андріївську церкву:   Андріївська церква є пам"яткою світового значення. Вона входить до складу музейного комплексу "Національний заповідник" Софія Київська ". Існує легенда про те, що в середині першого століття нашої ери апостол Андрій Первозванний встановив на місці нинішньої Андріївської церкви хрест, і передбачив велике майбутнє місту, який тут виникне. Перша, дерев"яна , церква і будови жіночого Янчиного монастиря на цьому місці було зведено в 1086. У1212 р поруч з монастирем споруджується Хрестовоздвиженська церква - символ заснування міста. У 1240 р. під час татаро-монгольської навали ці стародавні споруди були зруйновані. У VI - VII століттях на тому ж місці, одна за одною будується дві дерев"яні церкви. Остання з них в 1724 р. "від вітрів великих розвалився". У 1744 р., у зв"язку з приїздом до Києва імператриці Єлизавети Петрівни, на горі замість дерев"яної була за покладена кам"яна церква на честь Андрія Первозванного. Будівництво велося з перервами, і було закінчено в 1767 р. Архітектор - видатний зодчий Б. Растреллі, інженер і організатор робіт - І. Мічурін. Основні кам"яні роботи виконувалися майстрами Києво-Печерської лаври. Що вражає: своєю витонченістю спорудження підноситься над рівнем Дніпра на 87, 3 метра, церква стоїть на двоповерховому стилобаті, має в плані форму чотирикутного хреста. У 1918 р. Андріївська церква була включена в список пам"ятників архітектури, що підлягають охороні.
Дата публикации: 13/12/2017
Прочитано: 1691 раз
Книжкова виставка «Дивовижна Японія»
Цікаві факти про Японію: 1. До складу Японії входить більше 6 800 островів. Найбільші з них - це Хоккайдо, Хонсю, Сікоку і Кюсю.2. В Японії мешкає понад 50 тис. Осіб, які вже відзначили 100-річний ювілей. В країні найвищий рівень тривалості життя в світі - 83,7 року.3. В Японії курсують одні з найбільш пунктуальних поїздів в світі. Їх відхилення від графіка зазвичай не перевищує 18 секунд. При цьому поїзд на магнітній подушці здатний розвивати швидкість до 603 км / ч. Це абсолютний рекорд.4. Більшість вулиць в Японії не мають назви. Як адрес використовуються номери кварталів.5. Японія - одна з чотирьох сучасних країн, крім Кореї, Таїланду і Ліберії, які ніколи не були європейськими колоніями.
Дата публикации: 27/11/2017
Прочитано: 1392 раз
Віртуальна виставка-калейдоскоп «Міста України на старовинних листівках»
У середині 90-х років XIX століття в кіосках та книгарнях з"явилися поштові картки з видами різних міст України. Видавалися вони на той час цілими серіями, які, як правило, ілюстрували зображення центральних вулиць і майданів, архітектурних ансамблів палаців, соборів, церков та інших культових споруд.
Дата публикации: 15/11/2017
Прочитано: 2263 раз
Дмитро Іванович Багалій — видатний вчений, історик, бібліограф, громадський діяч, академік Української Академії Наук
Д. І. Багалій народився 7 листопада 1857 в Києві в родині ремісників.
Дата публикации: 07/11/2017
Прочитано: 1549 раз
Могутня фортеця над Ужем: до 1145 річчя міста Ужгорода
У мальовничій долині річки Уж розташоване затишне, дуже давнє місто - Ужгород. Глибокі рівчаки і високі фортечні мури на замковій горі свідчать про те, що над містом промайнуло ціле тисячоліття.
Дата публикации: 29/09/2017
Прочитано: 1074 раз
Чернігів – історичний центр Лівобережної України: До 1110-річчя міста
Як небо зоряне цвіте Чернігів - місто золоте Кузьма Журба Чернігів - одне з найдавніших міст України, який розкинувся на мальовничих пагорбах Десни. Перша документальна згадка про Чернігів, яку ми знаходимо у «Повісті временних літ», датується 907 роком.Існують різі припущення, що до назви древнього міста, але найбільш прийнятною вважається версія про чорні гаї, що шуміли тут у давнині навколо навколо поселення.    
Дата публикации: 22/09/2017
Прочитано: 1179 раз
1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //