Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Альбом українських узорів
Фахівцями бібліотеки підготовлено віртуальну виставку однієї книжки «Альбом українських узорів», що знайомить з історією створення видання. Узори для альбому були зібрані на Полтавщині в Зіньківському повіті Я. і Г. Клунними. Альбом видано в Києві 1915 року в друкарні А. І. Гросмана, що розміщувалася на вул. Володимирській, 48. На останній сторінці видання зазначено, що «придбати видання можна було у всіх ‟Українських крамницяхˮ за 80 копійок».
Дата публикации: 03/11/2023
Прочитано: 762 раз
"Історія українського орнаментуˮ Г. Павлуцького
«Важко знайти иншу галузь у мистецтві, що мала-б отаке багаторічне значіння, як орнамент; він одграє дуже показну ролю і в хатньому побуті, і в археології, в архітектурі, в індустрії, в мистецтві» Г. Павлуцький [1, с. 9]. У досліджуваній праці історика мистецтва Григорія Григоровича Павлуцького «Історія українського орнаменту» (Київ: Друкарня Української академії наук, 1927) проаналізовано витоки й шляхи формування української орнаментики. Роботу систематизовано за розділами: «Рання доба українського орнаменту», «Звірина орнаментика», «Геометрійний орнамент», «Візантійський орнамент», «Орнамент Відродження».
Дата публикации: 03/11/2023
Прочитано: 811 раз
Видавництво «ГРАНІ-Т»
«Грані-Т» або Грані таланту – так розшифровується назва видавництва, відомого на книжковому ринку України з 2006 року Його спеціалізація – книжки з архітектури, культурології, образотворчого мистецтва й дитяча література.
Дата публикации: 03/11/2023
Прочитано: 150 раз
Староакадемічний (Мазепин) корпус Академії в м. Києві
Староакадемічний (Мазепин) корпус Києво-Могилянської академії – пам"ятка архітектури XVIIIст., що входить до Державного реєстру національного культурного надбання України [1, с. 39].  За ініціативи І. Мазепи в 1703 р. на території Братського монастиря закладено великий кам"яний будинок. Про те, що саме тоді було розпочато будівництво свідчить напис на книжці з академічної бібліотеки: «…весною 1704 года гетман Мазепа приехал в Киев… той же весною начал строительство каменных школ и Колегии, фундамент под которые был заложен еще осенью» [3, с. 22]. 
Дата публикации: 19/10/2023
Прочитано: 175 раз
Рідкісні видання бібліотечного фонду
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного – єдина в Україні наукова бібліотека загальнодержавного значення з питань будівництва й архітектури. Фонд бібліотеки – це частина духовно-культурного надбання, спадщина робіт вітчизняних і світових зодчих, що представлена в цінних книжкових фоліантах, унікальних графічних та ілюстративних матеріалах.
Дата публикации: 10/10/2023
Прочитано: 299 раз
«Землі вкраїнської святиня златоверха»
Михайлівський Золотоверхий монастир й однойменний храм існують понад дев"ять століть і були свідками занепаду та розквіту славного міста на Дніпрових кручах.  У середні віки місцевість Михайлівської гори була відокремлена від «міста Володимира» й забудовувалася монастирями князів Ізяславичів. Так, спочатку було засновано Димитриївський монастир, фундаменти якого були досліджені археологами й знаходяться на території Михайлівського Золотоверхого монастиря. З XIV ст. весь район займав Михайлівський Золотоверхий монастир, життя в якому не припинялося до ХХ ст.
Дата публикации: 28/09/2023
Прочитано: 216 раз
Канівський природний заповідник
На території України міститься чимало об"єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, до одного з таких належить Канівський природний заповідник [5, с. 12].
Дата публикации: 26/09/2023
Прочитано: 163 раз
Садиба І. Котляревського в м. Полтаві
У центрі м. Полтави розташована садиба І. П. Котляревського, відомого українського поета, письменника, фундатора нової української літератури. Місце дуже знакове для кожного українця. Тому садибу І. Котляревського продовж століть відвідало багато відомих людей: Т. Шевченко, М. Коцюбинський, Леся Українка, М. Лисенко, Л. Падалка, І. Срезневський та ін. Усі вони залишили свої спогади, враження про садибу великого поета.
Дата публикации: 05/09/2023
Прочитано: 248 раз
Фантастична архітектура Хав’єра Сеносіана
В епоху панування сучасних строгих форм міських ландшафтів ідеї органічної архітектури є дуже актуальними. На думку фахівців, цей напрям є справою майбутнього. Нові технології будівництва дають можливість споруджувати купольні будинки з бетону, природних полімерів, дерева, каменю. На зміну звичної геометрії з різкими лініями й кутами приходять біоморфні будівлі.
Дата публикации: 31/08/2023
Прочитано: 201 раз
Будівля Черкаського краєзнавчого музею
У центрі м. Черкас поруч з монументом Слави стоїть будівля Черкаського обласного краєзнавчого музею.  Індивідуальний проєкт музею розроблено авторським колективом Черкаської філії інституту «Гіпроцивільпромбуд» і Черкаських художньо-промислових майстерень.
Дата публикации: 29/08/2023
Прочитано: 340 раз
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 21

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //